اعلام نتایج نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی

جشنواره خوارزمیبرگزیدگان كشوری بخش دانش آموزی نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی اعلام شد

در سال جاری تعداد 8،269 طرح مربوط به دانش­ آموزان و هنرجویان دوره متوسطه به دبیرخانه ­های استانی جشنواره جوان خوارزمی ارائه گردید. طرح­ ها پس از بررسی کارشناسی استانی ، در گروه ­های تخصصی، مورد ارزیابی قرار گرفتند. از این تعداد، 1،199 طرح برتر ، به عنوان طرح­ های منتخب استانی به مرحله کشوری راه پیدا کردند. طرح ­های مذکور در گروه­ های تخصصی  "برق و الکترونیک، کامپیوتر، مكاترونیك، مکانیک، فیزیک و نجوم، شیمی، ریاضی، عمران و معماری، علوم زیستی و پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی، زبان و ادبیات فارسی، علوم اجتماعی و روان­ شناسی، علوم دینی و قرآن ­پژوهی، هنر ، نانو­تكنولوژی و طرح­ های میان ­رشته ­ای"، مورد بررسی و ارزیابی مجدد قرار گرفته و پس از دفاع حضوری داوران استانی و طراحان، تعداد 76 طرح  به مرحله داوری نیمه­ نهایی جشنواره راه یافته­ اند. پس از داوری در این مرحله با حضور داوران گروه­ های مختلف علمی وزارت آموزش و پرورش و با همكاری سازمان پژوهش ­های علمی و صنعتی ایران، تعداد 62 طرح به مرحله داوری نهایی راه یافتند. در این مرحله، پس از داوری طرح­ ها در هیأت داوران مشترک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سازمان پژوهش­ های علمی و صنعتی ایران) و وزارت آموزش و پرورش (مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش ­پژوهان جوان)،   تعداد 30 طرح، به عنوان طرح­ های برگزیده نهایی كشوری بخش دانش ­آموزی نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی انتخاب و در رتبه­ های اول تا سوم معرفی شدند. با توجه به برنامه ­ریزی­ ها و تلاش ­های همة استان­ ها، شهرستان ­ها، مناطق و پژوهش­ سراهای دانش ­آموزی در حضور گسترده و كیفی دانش ­آموزان و هنرجویان، از جنبه تعداد طرح­ های برگزیده، شهرتهران و استان كرمان با 6 طرح برگزیده در صدر، استان خراسان رضوی با 5 طرح برگزیده در رتبه دوم، استان كردستان با 3 طرح برگزیده در رتبه سوم، استان ­های اصفهان و گیلان با 2 طرح برگزیده در جایگاه چهارم و استان­ های آذربایجان شرقی، البرز، خراسان جنوبی، سمنان، فارس و یزد با یك طرح برگزیده در مرتبه پنجم قرار گرفتند. 

مراسم تجلیل از برگزیدگان بخش­ دانش­ آموزی نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی، ویژه دانش ­آموزان دوره متوسطه شاخه ­های نظری و هنرجویان شاخه فنی و حرفه ­ای و کاردانش، به اتفاق بخش دانشجویی و آزاد جشنواره جوان خوارزمی، با حضور مقامات عالی ­رتبه كشوری، وزرای آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری و سایر شخصیت های علمی، فرهنگی و سیاسی کشور  در صبح روز دوشنبه 27 آذر ماه در محل سالن همایش های سازمان اسناد و كتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگـــزار می ­شود.

ستاد بخش دانش ­آموزی جشنواره جوان خوارزمی، علاوه بر هدف شناسایی برترین و خلاقانه ­ترین طرح ­های دانش ­آموزان و هنرجویان، رسالت تربیت نسل پرسشگر، نواندیش، نوآور، مبتكر و خلاق را برعهده دارد، تا گامی مؤثر در تحقق شرایط و زمینه ­های «سرمایة اجتماعی خلاق و نوآور» برداشته شود. این هدف، با همكاری معلمان، واحدهای آموزشی، پژوهش ­سراهای دانش ­آموزی و عوامل علمی، پشتیبانی، اداری و اجرایی در تمامی سطوح امكان ­پذیر خواهد بود. در این راستا، دبیرخانه بخش دانش ­آموزی جشنواره در سطح ستاد، استان و شهرستان و مناطق و پژوهش­ سراهای دانش ­آموزی، علاوه بر تجلیل از رتبه ­های اول تا سوم كشوری، برنامه ­ریزی و ارتباط با واحدهای برون ­سازمانی در جهت توسعه كمی و كیفی، تشكیل كارگاه­ های علمی و آموزشی، سایر طرح­ ها را نیز به نحو مقتضی مورد توجه، حمایت و هدایت قرار داده و از طرح­ های ارزنده در سطوح بعدی نیز تقدیر و تجلیل به عمل خواهد آمد.  

بدین ­وسیله از جوانان پژوهشگر، نوآور، مخترع، مبتكر، ادیب و هنرمند میهن اسلامی، که با ارسال طرح ­های خلاقانه، ابتكاری و بدیع، این جشنواره را در نیل به اهداف مترتب بر آن همراهی کردند و به این عرصه علمی و پژوهشی شكوه و غنای خاص بخشیدند و نیز از مدیران كل،  معاونان محترم آموزش متوسطه، دبیران جشنواره جوان خوارزمی استان­ ها، رؤسای ادارات استعدادهای درخشان و دانش­ پژوهان جوان، اعضای محترم دبیرخانه های جشنواره جوان خوارزمی ادارات كل آموزش و پرورش استان­ های سراسر کشور، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، گروه­ های محترم داوری و همكاران ستاد جشنواره که زمینه­ های علمی، اجرایی و برگزاری هرچه با شکوه­ تر نوزدهمین  جشنواره جوان خوارزمی را فراهم کردند، صمیمانه تشکر و قدردانی می ­شود.

 

برگزیدگان كشوری بخش دانش آموزی نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی – سال 1396

ردیف

نام و نام خانوادگی

عنوان  طرح

گروه علمی

استان

رتبه

1

امیر حسین  فیروزی

ابوالقاسم انصاری نسب

دستگاه خودكار برداشت خرفه

کشاورزی و منابع طبیعی

کرمان

اول

2

علی نوروزی

مسعود رشیدپور

دستگاه بذركار نوار كشاورزی

کشاورزی و منابع طبیعی

خراسان رضوی

دوم

3

محمد  قاسمی

دستگاه خودكار كشت خیار

کشاورزی و منابع طبیعی

کردستان

دوم

4

علیرضا سرحدی زاده

فوتبال دستی بیماران حسی حركتی

علوم زیستی و پزشكی

کرمان

دوم

5

اهورا آقابابایی

فاطمه فهیمی

دستیار پلیت 96خانه

علوم زیستی و پزشكی

تهران

سوم

6

بهار نیک طبع

تولید نانو الیاف از عصاره پوست مركبات

نانو تکنولوژی

کرمان

سوم

7

متین فراهانی

میکرو استریواسکوپ  سه بعدی

برق والکترونیک

سمنان

دوم

8

امیررضا ضیایی

سینا سلیمی

سامانه تشخیص ربات از انسان برای ویرایش متون فارسی

کامپیوتر

تهران

دوم

9

پوریا  عباسی شنبه بازاری

سید پارسا نشایی

کارن رهنمون

سامانه دیدبان و مدیریت امور دانش آموزان

کامپیوتر

گیلان

سوم

10

سیدجواد  اسدپورخمسی

امین  مکدر دائم دوست

دستگاه کمکیار خواندن نابینایان

مکاترونیک

گیلان

دوم

11

مسعود رشیدپور

همزن خودکار با بخار

مکانیک

خراسان رضوی

سوم

12

زهرا  می‌آبادی

فاطمه  زارع کاریزی

بررسی نوسان بال پروانه در تونل باد

مکانیک

تهران

سوم

13

مهدی صالح

بررسی خطوط در فضای سه بعدی با رویکرد دنباله استورمی

ریاضی

تهران

دوم

14

متین  امینی

اثباتی برای حدس کیمبرلینگ درباره دنباله های امضاء

ریاضی

تهران

سوم

15

علی تیرگر

توپ اصطکاک

فیزیک و نجوم

کرمان

سوم

16

محمدسروش خوانچه سپهر

بررسی زمینه های فرهنگی و دینی استان کردستان
در تقویت وحدت ملی و انسجام اسلامی

علوم دینی و قرآن پژوهی

کردستان

دوم

17

ملیکا محبی

بسته کمک آموزشی "نقاشی رها"

علوم اجتماعی و روانشناسی

البرز

دوم

18

فرزین زین الدینی میمند

آزمون‌گر گفتار درمانی

علوم اجتماعی و روان شناسی

کرمان

دوم

19

ملیحه تقی‌زاده شاه آبادی

روپوش آموزشی قصه و داستان مقطع پیش دبستانی

علوم اجتماعی و روان شناسی

یزد

دوم

20

فرشید علی‌مرادی

بررسی پیوند میان لالایی ها و عناصر
و ساخت های آن با فرهنگ جامعه

علوم اجتماعی و روان شناسی

کردستان

سوم

21

مهناز السادات دانشمند

مجموعه شعر"دوم شخص"

زبان و ادبیات فارسی

خراسان رضوی

دوم

22

علی برآوردی

بررسی غلط های متداول در محتوای پیام‌ های دانش ‌آموزان در شبکه های اجتماعی

زبان و ادبیات فارسی

کرمان

دوم

23

امید رضا خدادادی نجف‌آبادی

داستانی که نمی دانیم هست

زبان و ادبیات فارسی

اصفهان

سوم

24

نجمه رضایی بلان

در اوج غم لبخند بزن

زبان و ادبیات فارسی

خراسان رضوی

سوم

25

متین  مولودیان

اثری برگزیده در دستگاه شور

هنر

خراسان رضوی

اول

26

فرخ‌ مهر رییسی ماکیانی

آموزش هنر تذهیب به کودکان نابینا

هنر

اصفهان

دوم

27

علیرضا زرنگ

مینا ضیاء

كتاب فرش كودكان

هنر

خراسان جنوبی

دوم

28

نگین کاویانی

مجموعه عكس " نگاه ساده من"

هنر

فارس

دوم

29

شایان  نقیبی

امیرحسین کشاورز مولایی

فیلم داستانی « سبک مثل پرواز »

هنر

تهران

سوم

30

عارف شاهدی نواز خلجان

بازسازی تعدادی از تصانیف قدیمی دوره قاجار

هنر

آذربایجان شرقی

سوم

سه شنبه 21 آذر 1396 ساعت 07:54 ب.ظ

نظرات

درباره سایت

شرکت پانیذ کیمیا کاوشگر با مسئولیت محدود. ارائه کننده خدمات فناوری نانو با تجهیزات پیشرفته.نهاد ترویجی فناوری نانو. آموزش فناوری نانو به دانش آموزان، دانشجویان و... . انجام پروژه های دانش بنیان

نظرسنجی

آیا از خدمات ما راضی هستید؟



امکانات سایت



برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنید


logo-samandehi